Kapet në Itali mbi 1 ton kokainë me vlerë 250 milionë euro

Prishtinë | 14 Nën 2019 | 11:06 | Nga Ekonomia Online

Autoritetet italiane kanë sekuestruar një sasi rekord kokaine. Raportohet se mbi një ton kokainë ishte fshehur në një kontejner me banane, që vinte nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.

Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar 1176 kg kokainë, e cila nëse shitej në treg kapte vlerën e plot 250 milionë euro.

Në aksion kanë marrë pjesë Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme