Katër ushtarë turq vdiqën nga rrëzimi i helikopterit në Stamboll

Prishtinë | 26 Nën 2018 | 14:39 | Nga Ekonomia Online

Katër ushtarë turq vdiqën dhe një tjetër u plagos pasi një helikopter ushtarak u rrëzua në një zonë të banueshme të Stambollit.

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, tha se helikopteri ishte në një fluturim trajnues kur u rrëzua në qarkun Sancaktepe, në anën aziatike të qytetit.

Shërbyesi i plagosur është në gjendje të rëndë, ndërsa viktima civile nuk u raportuan.

Autoritetet nisën të hetojnë shkakun e incidentit.

Helikopteri goditi mbi çatinë e një ndërtese 4-katëshe, tha guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya.

Sipas tij, helikopteri më pas ka rënë midis dy ndërtesave të banimit, duke shpërndarë rrënoja nëpër rrugët përreth.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme