Kërkonte prej 7 muajsh bashkëshortin e humbur, 28-vjeçarja gjendet e vrarë në trotuar

Prishtinë | 21 Kor 2021 | 08:57 | Nga Ekonomia Online

Një 28-vjeçare, e cila i kaloi 7 muajt e fundit duke kërkuar për bashkëshortin e saj të zhdukur, u rrëmbye nga shtëpia e saj dhe u vra në veri të Meksikës javën e shkuar. Aranza Ramos u gjet e vdekur nga autoritetet në Guaymas, Sonora, të martën e shkuar.

Sipas mediave lokale, një grup personash të armatosur e morën Ramos me forcë nga shtëpia e saj, rreth orës 10 të mbrëmjes me orën lokale, në lagjen Ortiz. Policia e zbuloi trupin e saj të pajetë në një trotuar, 1 orë e gjysmë më vonë.

28-vjeçarja kishte krijuar dy grupe me vullnetarë për të kërkuar bashkëshortin e saj Brayan Celaya, i cili u zhduk më 6 Dhjetor të 2020-s.

Vetëm pak orë para se të rrëmbehej, Ramos postoi në Facebook një imazh të bashkëshortit të saj të zhdukur dhe kërkoi ndihmë për gjetjen e tij.

Të ngjashme