Kim Jong-un ekzekuton gjeneralin, e hedh në akuariumin me piranja

Prishtinë | 09 Qer 2019 | 14:39 | Nga Ekonomia Online

Kim Jong-un ka ekzekutuar një prej gjeneralëve të tij duke e hedhur atë në një akuarium të mbushur me peshq mishngrënës, piranja.

Tirani i Koresë së Veriut ka urdhëruar dënimin me vdekje, pasi akuzohej se po kurdiste një goditje të befasishme pas krahëve të tij.

Në njërën prej pallateve të tij presidenciale, Kim kishte ndërtuar një akuarium të madhe, me mijëra lloje piranjash të importuara nga Brazili.

Disa gjymtyrë të viktimës iu prenë para se të hidhej në akuarium dhe disa burime shtuan se ishte e paqartë nëse vdekja e tij erdhi si pasojë e plagëve të tij, nga mbytja apo u vra nga peshqit mishngrënës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme