Kimi i Koresë së Veriut shfaqet bashkë me gruan, nderon paraardhësit

Prishtinë | 10 Sht 2021 | 13:59 | Nga Ekonomia Online

Televizioni i Koresë së Veriut të premten tregoi Kim Jong Un së bashku me gruan e tij duke nderuar udhëheqësit e mëparshëm të vendit, për të shënuar ditën e themelimit të veriut të enjten.

Kim u shfaq gjithashtu duke përshëndetur mijëra anëtarë të milicisë dhe stafin e sigurisë publike që morën pjesë në mesin e paradës së natës të mbajtur për të shënuar ditën e themelimit, raporton AP.

Të ngjashme