Konfirmohet sezoni i pestë dhe i fundit i “La Casa de Papel”

Prishtinë | 01 Gus 2020 | 09:44 | Nga Ekonomia Online

Netflix ka njoftuar se seriali i saj i La Casa de Papel (Money Heist) do të rikthehet për sezonin e tij të pestë dhe të fundit.

Netflix ka rinovuar serialin spanjoll për një sezon të pestë. Ky do të jetë gjithashtu sezoni i fundit i serialit, transmeton Indeksonline.

Gjigandi i transmetimit zbuloi lajmet zyrtare tnë media sociale.

Një foto e postuar në doreza tregonte një maskë të Salvador Dalí, e thyer dhe e shtrirë në tokë.

“A e keni gati maskën tuaj? Ju do të duhet për herën e fundit. Konfidmojmë sezonin e 5 të #MoneyHeist”, shkruhet në postim.

Money Heist Sezoni 5 do të jetë një sezon me 10 episod. Duke folur për sezonin e fundit, prezantuesi Álex Pina tha: “Kemi kaluar gati një vit duke menduar se si ta shkatërrojmë grupin. Si ta vendosni Profesorin në litarë? Si të futemi në situata që janë të pakthyeshme për shumë karaktere? Rezultati është sezoni i pestë i La Casa de Papel. Lufta arrin nivelet e saj më ekstreme dhe më të egra, por është gjithashtu sezoni më epik dhe emocionues ”.

Yjet e serialit Úrsula Coberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño, Pedro Alonso, Miguel Herrán, Jaime Lorente, Esther Acebo, Enrique Arce, Darko Peric, Hovik Keuchkerian, Luka Peros, Belén Cuesta, Fernando Nayo, Rodrigo laaj y José Manuel Poga. Miguel gelngel Silvestre dhe Patrick Criado do t’i bashkohen kastit në sezonin 5.

Të ngjashme