Korea e Veriut pa përgjigje për bisedimet me ShBA-në

Prishtinë | 12 Mar 2018 | 09:00 | Nga

Koreja e Jugut thotë se nuk ka marrë një përgjigje se Pheninani në një samit mes udhëheqësit së Koresë së Veriut, Kim Jong – un dhe presidentit të ShBA-së, Donald Trump.

Në një zhvillim të papritur, Trump të premten pranoi ftesën e Koresë së Veriut për të drejtuar bisedimet.

Zyrtarët e Koresë së Jugut thanë se Kim ishte i gatshëm të heqë dorë nga armët bërthamore.

“Ne nuk kemi parë as nuk kemi marrë një përgjigje zyrtare nga regjimi i Koresë së Veriut në lidhje me samitin e Koresë së Veriut,” tha të hënën një zëdhënës i Ministrisë së Bashkimit të Koresë së Jugut.

Të ngjashme