Kryeministri izraelit, Netanyahu merr dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

Prishtinë | 10 Jan 2021 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka marrë dozën e tij të dytë të vaksinës anti-koronavirus Pfizer/BioNTech.

Bashkë me Netanyahun vaksinën e mori edhe ministrin i Shëndetësisë, Yuli Edelstein, shkruan CNN.

“Jam mësuar por jam i ngazëllyer dhe jam i sigurt që të gjithë qytetarët e Izraelit që do të marrin dozën e dytë të vaksinës do të jenë të ngazëllyer si unë”, tha Netanyahu.

Të ngjashme