Limuzina e Putinit, vetura speciale më e sigurt në botë

Prishtinë | 17 Jan 2019 | 12:50 | Nga Ekonomia Online

Limuzina presidenciale e Vladimir Putinit për herë të parë është paraqitur publikisht në ditën e pranimit të premtimit të presidentit rus.

Versioni i saj duket si kombinim i Mercedesit i klasës S dhe modeli Rols Rojs Fantom.

Sipas informatave të sigurta, për makinën është përdorur turbopunjeni V12 me 850 ks, i cili është zhvilluar me ndihmën e Saksonisë Porsha, një automatikisht devetobrzinski menagjer është prodhim rusisht, transmeton lajmi.net.

Bëhet fjalë për një makinë speciale blinduar, që konsiderohet si më e mira në botë, e qëndrueshme ndaj sulmeve nga ajri, beteja e helmeve, e përshtatur dhe e qëndrueshme nën ujë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme