Makina futet mes kafeneve, vdes një 13-vjeçare

Paris | 14 Gus 2017 | 22:58 | Nga

Një vajzë 13-vjeçare humbi jetën dhe të paktën 5 persona mbetën të plagosur mbrëmjen e sotme në Paris, pasi një makinë hyri në një kafene në lindje të qytetit.

Sipas raportimeve të policisë franceze, makina kaloi trotuarin dhe u drejtua për nga kafenetë dhe restorantet pranë.

Policia konfirmoi vdekjen e 13-vjeçares por pa sqaruar nëse ky akt ishte i qëllimshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme