Makina përplas këmbësorët në Sydney

Prishtinë | 19 Gus 2017 | 11:00 | Nga

Një makinë ka përplasur 7 persona, midis tyre edhe një fëmijë në karrocë, në një rrugë në Sydney të Australisë.

Policia tha se incidenti nuk ishte një veprim i qëllimshëm dhe mendohet se shoferi ka pësuar një problem shëndetsor, raporton RT.

Ngjarja ka ndodhur jashtë qendrës tregtare të Chatswood dhe makina është përplasur në një dyqan.

Të aksidentuarit janë dërguar në spital dhe nuk dihet akoma gjendja e tyre shëndetësore. Ndërsa shoferi i makinës ndodhet në vendngjarje dhe po ndihmon policinë me hetimet e tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme