Mbështetësi i Trumpit sulmon kameramanin e BBC-së

Prishtinë | 12 Shk 2019 | 16:30 | Nga Ekonomia Online

Një mbështetës i presidentit amerikan, Donald Trump, ka sulmuar një kameraman të BBC-së në një tubim  në El Paso të Teksasit.

Kameramani  Ron Skeans u sulmua nga një person që bartte një kapelë me sloganin Trumpit” Do ta bëjmë Amerikën sërish të Madhe”.

Trump e pa sulmin dhe konfirmoi se Skeans ishte mirë  pas kësaj ngjarjeje.

Presidenti amerikan ka pasur një marrëdhënie të keqe me mediat që nga fillimi i kohës së tij në detyrë.

Ai ka pretenduar se gazetarët janë “armiku i popullit” dhe kanë plasuar “lajme të rreme”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme