Mbi 85 mijë viktima nga Covid-19 në Gjermani

Prishtinë | 11 Maj 2021 | 10:05 | Nga Ekonomia Online

Mbi 85 mijë persona kanë vdekur nga COVID-19 në Gjermani, sipas Institutit Robert Koch.

Gjatë 24 orëve të fundit Gjermania ka regjistruar 283 viktima duke e quar numrin e përgjithshmë në 85 mijë e 112, shkruan CNN.

Po ashtu Gjermania regjistroi 6 mijë e 125 raste të reja me koronavirus teska numri i pëgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 3 milionë e 533 mijë e 376.

Vaksinimi është rritur, me 32.8 përqind të popullsisë të vaksinuar me të paktën një dozë dhe 9.4 përqind të popullsisë të vaksinuar plotësisht, sipas Ministrisë Gjermane të Shëndetësisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme