Mbretëresha Elizabeth zgjedh shpatën për ta prerë tortën në vend të thikës

Prishtinë | 14 Qer 2021 | 10:35 | Nga Ekonomia Online

Të Shtunën, Mbretëresha Britanike Elizabeth II mori pjesë në një ngjarje në kuadër të samitit të G7 në Cornwall, Angli së bashku me Catherine, Dukeshën e Kembrixhit dhe Camilla, Dukeshën e Cornwall.

Një video e Mbretëreshës duke prerë një tortë festive me një shpatë ceremoniale në ngjarje, tërhoqi vëmendjen, transmeton Klankosova.tv.

Kur Mbretëreshës Elizabeth ishte përballë tortës, ajo vendosi ta priste atë me një shpatë ceremoniale dhe jo me thikë. Kur dikush i tha asaj se ishte në dispozicion një thikë, ajo tha: “Unë e di se ka! Kjo është diçka që është më e pazakontë”.

Pastaj ajo vazhdoi të priste tortën.

Shikoni videon më poshtë.


https://twitter.com/i/status/1403755048220479490

Të ngjashme