Mbretëria e Bashkuar dhe Franca bien dakord të japin më shumë mbështetje për Ukrainën

Prishtinë | 26 Qer 2022 | 13:27 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti francez Emmanuel Macron, kanë rënë dakord të ofrojnë më shumë mbështetje për Ukrainën në luftën e saj me Rusinë, ka thënë zyra e Johnson, ndërsa liderët u takuan në samitin e G7.

“Ata ranë dakord se ky është një moment kritik për rrjedhën e konfliktit dhe ka një mundësi për të kthyer valën në luftë”, tha një zëdhënës i Downing Street në një deklaratë.

Të dy burrat theksuan nevojën për të mbështetur Ukrainën “për të forcuar dorën e tyre” si në luftë ashtu edhe në negociatat e ardhshme.

Të ngjashme