Me mbulesë në kokë për fushatë zgjedhore në Gjermani, ankohet partia

Prishtinë | 12 Sht 2018 | 19:45 | Nga

Nga Partia Social Demokrate në Gjermani (SPD), kanë dalë kundër kandidates së tyre, për shkak të vendosjes së billbordëve, sipas tyre me pamje false.

Për kampanjën zgjedhore, Grit Nigel ka vendosur një fotografi me kokën e mbuluar me shami, e cila sipas partiakëve të saj është falso, dhe këtë sipas tyre nuk do ta lënë me kaq, deklaroi Dieter Rosner, kreu i degës së SPD në Erlangen.

Ndaj Grit Nigel ata kanë iniciuar ankesë, dhe veprimin e saj e kanë quajtur diskriminues.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme