Merkel: Marrëveshja e Brexit është ende e mundshme të ndodhë

Prishtinë | 17 Tet 2019 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë se marrëveshja në mes të Bashkimit Evropian dhe Britanisë së Madhe rreth marrëveshjes së Brexit është e mundshme që të ndodhë.

Siç raporton Sky në një qëndrim të shkurtët ajo ka thënë se negociatat do të vazhdojnë deri në minutën e fundit.

Merkel nuk ka thënë se kur do të fillojë samiti i BE-së dhe kur do të përfundojë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme