Momenti kur ushtarët e Assadit ikin me vrap nga frika e raketave amerikane

Prishtinë | 14 Pri 2018 | 13:48 | Nga

SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan mëngjesin e sotëm disa objektiva ushtarakë të regjimit të Asadit në Siri në formë ndëshkimi ndaj përdorimit të armëve kimike ndaj civilëve.

Në këtë video duket momenti kur ushtarët dhe paramilitarët në mbështetje të regjimit të Asadit largohen me vrap nga baza pasi kishte filluar sulmi.

https://twitter.com/HeshmatAlavi/status/985046118722670592

 

Të ngjashme