Moska kufizon aksesin në BBC

Prishtinë | 04 Mar 2022 | 09:03 | Nga Ekonomia Online

Është raportuar këtë mëngjes se mbikëqyrësi i komunikimit i Rusisë ka kufizuar aksesin në shërbimin rus të BBC-së.

Raportohet se edhe dy media të tjera – Radio Liberty dhe Meduza – janë bllokuar gjithashtu, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve RIA, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Dje, Moska tha se BBC po përdorej për të “minuar” situatën e brendshme politike dhe sigurinë në Rusi.

Më herët, u raportua se kanali i lajmeve RT i mbështetur nga Rusia ishte hequr nga të gjitha platformat e transmetimit në MB.

Qasja në rrjet thuhet se u ndikua nga një ndalim i vendosur nga Bashkimi Evropian.

Të ngjashme