Në Indi, 17 burra akuzohen për përdhunimin e një 11-vjeçareje

Prishtinë | 18 Kor 2018 | 19:10 | Nga

Shtatëmbëdhjetë burra u akuzuan në Indi për përdhunimin në grup të një vajze 11-vjeçare, në qytetin Çenai.

Policia tha se vajza është përdhunuar vazhdimisht që nga fillimi i vitit.

Sipas autoriteteve, kryesi kryesor ishte operator i ashensorit në bllokun e apartamenteve ku ajo banon.

Ai dyshohet se e ka droguar vajzën dhe ka ftuar burra të tjerë për ta përdhunuar.

India po përjeton rritje të zemërimit publik mbi numrin e sulmeve të dhunshme seksuale në këtë vend.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme