Nisin festimet e Fitër Bajramit në vendet arabe (Video)

Prishtinë | 04 Qer 2019 | 07:40 | Nga Ekonomia Online

Mijëra besimtarë myslimanë janë mbledhur nëpër xhami të ndryshme në Emiratet e Bashkuara Arabe, për faljet e Fitër Bajramit

Me lindjen e diellit besimtarët nisën lutjet.

Xhamitë e njohura nëpër vendet si  Dubai, Abu Dhabi ejanë mbushur me besimtarë të cilët kanë nisur festën në ditën e parë të Fitër Bajramit.

Ndërsa Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, nënkryetar dhe kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Sundimtari i Dubait, përmes një postimi në Facebook ka uruar të gjithë njerëzit e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe vendet arabe dhe islamike për Fitër Bajramin.

Pas tridhjetë ditë agjërimi besimtarët myslimanë gjithandej botës festojnë Bajramin.

#UAE announces first day of #EidAlFitr on June 4 https://bit.ly/314NGTL

Gepostet von Khaleej Times am Montag, 3. Juni 2019
https://twitter.com/khaleejtimes?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1135758533897728000&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fnisin-festimet-e-fiter-bajramit-ne-vendet-arabe-video%2F
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme