Një 97 vjeçare shërohet nga Coronavirusi

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 11:32 | Nga Ekonomia Online

Një grua 97 vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga Coronavirusi, sipas Yonhap News.

Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj – por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka fituar betejën me virusin.

Më parë, media media shtetërore kineze Xinhua raportoi se një burrë 100-vjeçar në Kinë gjithashtu ishte shëruar nga virusi. Gazeta thoshte se ai është pacienti më i vjetër i shëruar deri më tani, raporton BBC.

Sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins, në nivel global, ka pasur më shumë se 470,000 infeksione me Coronavirus dhe 21.287 vdekje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme