Një i vdekur dhe 19 të lënduar pas një aksidenti në Angli

Prishtinë | 14 Pri 2019 | 18:54 | Nga Ekonomia Online

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë lënduar pas një aksidenti mes një autobusi dykatësh dhe dy makinave.

Mbi 15 punëtorë të shërbimit të emergjencës janë të pranishëm në vendin e ngjarjes në Newport, Angli, me tre ambulanca ajrore të thirrura nga fqinjtë, transmeton Klan Kosova.

Deri më tani, 19 persona janë dërguar në spital – duke përfshirë katër pacientë të dërguar me helikopter.

Policia mbylli rrugën për të gjitha hyrjet.

Hetuesit e aksidenteve po punojnë aktualisht në vendngjarje për të përcaktuar shkakun.

Të ngjashme