Një ushtar rus vret tetë ushtarë të tjerë

Prishtinë | 25 Tet 2019 | 16:44 | Nga Ekonomia Online

Një ushtar rus vrau tetë ushtarë të tjerë dhe plagosi dy në një bazë në rajonin Zabaikale të Siberisë.

Lajmi u konfirmua nga Ministria e Mbrojtjes e Rusisë.

Sipas saj, ushtari mund të ketë pësuar sulm nervor kur ka nisur të shtënat.

Ushtari – emri i të cilit nuk është bërë publik – po e ruante bazën në atë kohë.

Një komision i posaçëm, i udhëhequr nga zëvendësministri i Mbrojtjes, Andrey Kartapolov, u tha se është nisur drejt vendit ku ka ndodhur incidenti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme