Nju Jorku mbetet për disa orë pa energji elektrike

Prishtinë | 14 Kor 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmjen e së shtunës një pjesë e Manhatanit në Nju Jork, ka mbetur për disa orë pa energji elektrike, raporton BBC,

Shumë njerëz mbetën në ashensorë dhe metro, ndërsa për disa orë kryqëzimet e mëdha të qytetit mbetën pa semaforë, duke krijuar një kaos të madh.

Ndërprerja e energjisë elektrike zgjati për rreth pesë orë, transmeton Klan Kosova.

E njëjta situatë kishte ndodhur në të njëjtën datë rreth 42 vjet më parë kur Nju Jorku, mbeti tërësisht në terr për disa orë.

Të ngjashme