Obama dhe Clinton me thirrje kundër urrejtjes

Prishtinë | 15 Mar 2019 | 15:15 | Nga Ekonomia Online

Ish-presidenti amerikan, Barak Obama, së bashku me bashkëshorten Michelle, u kanë shprehur ngushëllime të gjitha familjeve të viktimave pas sulmit terrorist në Zelandë të Re.

“Të gjithë ne duhet të qëndrojmë kundër urrejtjes në të gjitha format e saj”.

Thirrje të ngjashme ka bërë edhe ish-kandidatja për presidente, Hillary Clinton.

“Duhet vazhduar lufta kundër islamofobisë dhe racizmit”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme