OnePlus sjell telefonin e ri, OnePlus 6T, në ngjarjen e tetorit

Prishtinë | 09 Tet 2018 | 16:33 | Nga Ekonomia Online

Prodhuesi jo shumë i famshëm i telefonave OnePlus do të lansoj telefonin e ri, OnePlus 6T, gjatë një ngjarje në New York City më 30 tetor në orën 11 të mëngjesit.

OnePlus 6T është pasardhësi i OnePlus 6, i cili u njoftua më pak se gjashtë muaj më parë.

Ndryshe nga shumica e prodhuesve të tjerë të telefonave, OnePlus ka një cikël lansimi dyvjeçar, me përmirësime në rritje në çdo telefon të ri.

Me OnePlus 6T, përmirësimi i telefonit nuk do të jetë aq i rëndësishëm si zakonisht.

Kompania konfirmoi se OnePlus 6T do të vijë me një sensor gjurmë gishtash në ekran, duke e bërë atë telefonin e parë të tillë që do të jetë gjerësisht i disponueshëm për të blerë në ShBA.

Telefonat të tjerë shfaqin një sensor të gjurmëve të gishtave në ekran, si për shembull Vivo, Xiaomi, Oppo dhe Huawei, por zakonisht janë më të përhapura në Kinë, ndërsa disa janë në dispozicion në pjesë të Evropës.

OnePlus 6T do të jetë gjithashtu telefoni i parë OnePlus që ka partneritet me kompanitë amerikane: Njerëzit do të jenë në gjendje ta blejnë atë nga T-Mobile në ShBA. Më parë, telefonat OnePlus ishin në dispozicion vetëm në faqen e internetit të kompanisë.

OnePlus 6T gjithashtu nuk do të shfaqë një port të kufjeve.

“Ne kemi gjetur se 59% e përdoruesve tanë tashmë përdorin kufjet pa tela,” tha Carl Pei, një bashkëthemelues i OnePlus, për Tech Radar.

Në vend të portit të kufjeve do të ketë “më shumë teknologji”, si jeta e përmirësuar e baterisë, tha Pei.

Sa i përket dizajnit, shumica e thashethemeve po drejtohen drejt një telefoni të ngjashëm me OnePlus 6.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme