Papa Françesku e pranon: Nganjëherë bie në gjumë kur lutem

Prishtinë | 01 Nën 2017 | 17:15 | Nga

Papa Françesku ka pranuar se nganjëherë dremit duke u lutur.

“Kur lutem, nganjëherë bie në gjumë”, tha ai në një episod të një programi televiziv katolik të publikuar në Youtube.

“Edhe Shën Tereza e bëri atë”, tha Papa- në lidhje me shenjtoren katolike të shekullit të 19-të, njofton Klan Kosova.

Por, po ashtu ai tha se rënia në gjumë gjatë lutjes në të vërtetë e pëlqeu Perëndinë dhe se të krishterët u thirrën të “ndjehen si fëmijë të shtrirë në krahët e baballarëve”.

Raportet thonë se Papa zakonisht shkon në gjumë rreth orës 21:00 lokale, por zgjohet rreth orës 04:00 çdo mëngjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme