Papa Françesku është vaksinuar kundër Covid- 19

Prishtinë | 14 Jan 2021 | 14:29 | Nga Ekonomia Online

Vatikani ka konfirmuar se Papa Françesku dhe paraardhësi i tij, ish Papa Benedict XVI janë vaksinuar kundër koronavirusit.

Zëdhënësi i Vatikanit Matteo Bruni deklaroi se atyre u është dhënë doza e parë “si pjesë e programit të vaksinimit”, shkruan BBC.

Edhe më parë ishte raportuar se Papa Françesku, 84-vjeçar i cili pas një infeksioni që kishte pasur në rini kishte humbur gjysmën e mushkërive, ishte paraparë të ishte ndër të parët që do të vaksinohej kur të fillonte ky proces.

Të ngjashme