Papa Françesku thërret për lutje për viktimat në Bejrut

Prishtinë | 05 Gus 2020 | 13:55 | Nga Ekonomia Online

Papa Françesku ka bërë thirrje për lutje në nderë të viktimave dhe të plagosurve në shpërthimin e fuqishëm që ndodhi dje në kryeqytetin e Libanit, Bejrut.

“Le të lutemi për viktimat dhe familjarët e shpërthimit në Bejrut; Gjithashtu e të lutemi për Libanin në mënyrë që përmes elementëve shoqërore, politike e fetare, të përballet me këtë moment jashtëzakonisht tragjik dhe të dhimbshëm”, ka shkruar Papa Françesku në llogarinë e tij në Twitter.

Të ngjashme