Përfshihet nga flakët një ndërtesë banimi në Londër

Prishtinë | 10 Qer 2019 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Një zjarr ka rënë në një ndërtesë banimi në Londër.

Fatmirësisht nuk pati persona të lënduar, por banorët u përfshinë në panik.

Zjarr u shtri në gjashtë kate të ndërtesës, ndërsa në vendin e ngjarjes shkuan 15 automjete dhe mbi 100 zjarrfikës, të cilët vunë në kontroll flakët.

Sipas Daily Mail, autoritetet evakuuan edhe banorët që ndodheshin në ndërtesa të tjera, pranë asaj të përfshirë nga flakët.

Deri tani shkaku i zjarrit ende nuk bëhet i ditur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme