Përmbytje në Francë dhe Itali

Prishtinë | 25 Nën 2019 | 10:05 | Nga Ekonomia Online

Tre të vdekur dhe 2 të humbur në Francë dhe Itali- ky është bilanci aktual i motit të keq që duket se ka pushtuar Francën dhe Italinë.

Shiu i rrëmbyeshëm shkaktoi përmbytje të shumta dhe rrëshqitje dherash përgjatë fundjavës. Autoritetet franceze u gjendën në gatishmëri, teksa sirenat e përmbytjes tingëlluan edhe një herë në Venecian e mbushur me ujë.

Gjendja në fjalë përmbyll valën dyjavore të motit ekstrem në rajon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme