Policia në Los Anxhelos shpëton pilotin, pak para se aeroplani i tij që u rrëzua në shina të goditej nga treni

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 09:08 | Nga Ekonomia Online

Policia në Los Anxhelos, Kaliforni, nxori pilotin nga një Cessna i rrëzuar disa sekonda përpara se aeroplani të goditet nga një tren të dielën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, oficerët dhe piloti ishin vetëm disa metra larg shinave kur treni që kalon shkatërron aeroplanin.

“Aeroplani pati një ngritje të dështuar dhe ra në shinat e trenit në një kryqëzim popullor”, tha Luis Jimenez, kompozitori që filmoi pamjet.

“Vetëm disa sekonda para përplasjes, oficerët e policisë shpëtuan pilotin dhe një copë mbeturinash pothuajse më goditi mua”.

Sipas mediave lokale, piloti u trajtua si i lënduar dhe është në gjendje stabile. Askush në tren nuk u lëndua, raportojnë mediat lokale.

Departamenti përshëndeti veprimin e oficerëve, duke thënë në Twitter se ata kishin “shfaqur heroizëm dhe veprim të shpejtë duke i shpëtuar jetën një piloti që bëri një ulje emergjente në shinat hekurudhore”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme