Policia spanjolle gjen emigrantë të fshehur në dyshek

Prishtinë | 02 Jan 2019 | 09:38 | Nga Ekonomia Online

Zyrtarët e Kufirit spanjoll, në kufirin e vendit me Marokun në Melilla gjetën dy emigrantë që u përpoqën të hynin në vend, teksa ishin të fshehur në dyshekë.

Zyrtarët e Gardës Civile hoqën dyshekët një automjete të dielën, ndërsa më vonë këta dyshekë i hapën dhe gjetën dy meshkuj brenda aty.

Shoferi i automjetit iku në Marok përpara se të arrestohej nga autoritetet, sipas raportimeve të medias lokale, ky është incidenti i parë i këtij lloji ku njerëzit të kontrabandohen me dyshekë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme