Polonia hap kufijtë me shtetet evropiane

Prishtinë | 13 Qer 2020 | 18:13 | Nga Ekonomia Online

Polonia sot hapur kufijtë me Gjermaninë, Republikën e Çekisë dhe me Sllovakinë.

Kjo është hera e parë që gati pas tre muaj ky shtet i ka hapur kufijtë me të gjithë fqinjët e saj të Bashkimit Evropian (BE).

Kufizimet kufitare u hoqën nga mesnata me kohën lokale (2200 UTC).
Qeveria e Polonisë – së bashku me vendet e tjera të BE – ndaluan hyrjen në vend nga mesi i marsit në përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit, shkruan DW.

Të ngjashme