Presidenti Erdoğan takohet me homologun rus Putin

Prishtinë | 11 Nën 2018 | 15:55 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është takuar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency.

Presidenti Erdoğan dhe homologu i tij rus, Putin, në kuadër të ceremonisë përkujtimore të organizuar për 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në kryeqytetin e Francës, Paris, kanë zhvilluar një takim.

Erdoğan dhe Putin kanë zhvilluar një bisedë në rrugën Champs Elysees, menjëherë pas ceremonisë, ndërsa qëndrimet e tyre miqësore tërhoqën vëmendjen

Të ngjashme