Presidenti i Polonisë: Nuk ka arsye për të besuar se incidenti me raketa ishte i qëllimshëm

Prishtinë | 16 Nën 2022 | 12:40 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, ka deklaruar se raketa që ra në vendin e tij dhe vrau dy persona duket të jetë një “aksident fatkeq”.

Ka shumë të ngjarë që raketa, e prodhuar nga Rusia, të përdorej nga mbrojtja ajrore ukrainase, shtoi ai.

Nuk kishte arsye për të besuar se incidenti me raketa ishte një sulm i qëllimshëm, tha Duda, ose se raketa ishte lëshuar nga pala ruse.

Të ngjashme