Presidentja e BE-së kujton shpërthimin e Luftës së Dytë Botërore: Detyra jonë është paqja

Prishtinë | 01 Sht 2019 | 13:44 | Nga Ekonomia Online

Ursula von der Leyen, presidentja e Bashkimit Europian, ka thënë se sot është 80 vjetori i një kapitulli të errët në historinë evropiane, shpërthimi i Luftës së Dytë Botërore në Poloni i shkaktuar nga Gjermania naziste.

“Ne duhet ta kujtojmë atë së bashku, dhe ta mësojmë individualisht dhe të veprojmë së bashku për të ardhmen”.

“Për paqen, për dinjitetin, për njerëzimin, Kjo është detyra jonë, përgjithmonë”,ka shkruar Leyen në rrjetin social Twitter.

Të ngjashme