Pritet borë në Britaninë e Madhe

Prishtinë | 04 Maj 2019 | 11:02 | Nga Ekonomia Online

Në Angli pritet të bie borë pasi një pjesë e vendit po përballet me temperatura nën zero.

Bora pritet të bie mbi malet e Skocisë por gjithashtu mund të përhapet edhe në vende të tjera, si në Anglinë Veriore dhe në Uellsin Verior.

Sot do të jetë dita më e ftohtë atje, me erëra të forta poashtu netët do të jenë shumë të ftohta nga sot, me acar të përhapur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme