Prostituonin për 60 euro, gratë ruse dhe ukrainase ranë pre e një grupi trafikantësh në Greqi, u premtonin mundësi punësimi

Prishtinë | 01 Maj 2022 | 14:28 | Nga Ekonomia Online

Një rrjet që trafikonte gra të reja nga Ukraina dhe Rusia është goditur nga autoritetet greke.

Mediat greke shkruajnë se pjesë e këtij trafiku të qenieve njerëzore, ishin katër anëtarë, të cilët operonin në një lokal në Greqinë Veriore.

Të rejat janë bindur të  udhëtonin drejt Greqisë me premtimin se do të punonin kamariere dhe më pas i mbyllnin në apartament.

Ky rrjet u shpërbë, pas një hetimi nga EL.AS.

Në një lokal në Thraki u arrestuan një 25-vjeçare ukrainase, e  cila pasi u soll në Greqi detyrohej të prostituonte ndërsa paguhej 60-70 euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme