Publikohen pamjet nga tentim-sulmi në Mekë (Video)

Prishtinë | 24 Qer 2017 | 09:20 | Nga

Autoritetet e sigurisë në Arabinë Saudite kanë parandaluar një sulm në Xhaminë e Madhe në qytetin e shenjtë të Mekës të premten.

Media e njohur “Al Arabiya” raportoi se forcat e sigurisë gjetën dy grupe terroriste në Meka dhe një grup të tretë në qytetin e Jeddah.

Ndërtesa sulmi i paramenduar kishte në cak besimtarët në xhami, tha televizioni.

Po ashtu, në një fotografi e publikuar në Twitter shfaq një tym të zi duke dalë nga Meka.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme