Putin e uron Macronin për fitoren e tij

Prishtinë | 25 Pri 2022 | 10:43 | Nga Ekonomia Online

Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka uruar Emmanuel Macron për rizgjedhjen e tij si president i Francës,.

Sipas një deklarate nga Kremlini, Putin me anë të një telegrami e kishe uruar fitoren e Macronit.

“Suksese në veprimtaritë shtetërore, si dhe shëndet të mirë dhe mirëqenie”, shkruhet në telegram

Macron e kishte mposhtur Marine Le Pen me një diferencë të pa pritur votash, shkruan BBC.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme