Qiproja shpëton qindra migrantë të bllokuar në det

Prishtinë | 20 Sht 2022 | 15:50 | Nga Ekonomia Online

Autoritetet në Qipro kanë shpëtuar qindra migrantë mbrëmjen e së hënës dhe në orët e para të së martës. Migrantët ishin larguar nga Libani dhe ishin bllokuar në det në dy incidente të ndara, thanë zyrtarët.

Autoritetet përdorën mjete ajrore dhe lundruese për të shpëtuar migrantët rreth 203 kilometra në perëndim të ishullit të hënën, pas raportimeve se një anije me mbi 300 persona në bord, kishte vështirësi.

Të ngjashme