Qyteti i kaosit në Indi, 5 milion banorë presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë

Prishtinë | 20 Kor 2019 | 08:47 | Nga Ekonomia Online

Është qyteti i gjashtë më i madh në Indi dhe me një popullsi prej 5 milion banorësh, por vuan nga mungesa e elementit më jetik, ujit. Bëhet fjalë për qytetin e Chennai-t.

Qytarët atje duhet të presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë. Jeta është vështirësuar në çdo aspekt si mungesë e ujit.

Më herët qyteti furnizohej nga liqeni i qytetit, Liqeni Chennai Puzhal, por sot ai është tharë totalisht, transmeton tch.

Ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme për të kuptuar makthin që kalojnë çdo ditë këta qytetarë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme