Rritet në 68 numri i të vdekurve nga sulmi në Afganistan

Prishtinë | 12 Sht 2018 | 09:22 | Nga

Deri tash 68 është numri i personave që kanë humbur jetën nga sulmi i djeshëm në Afganistan.

Një sulmues vetëvrasës kishte hyrë në mes të protestuesve duke lënë të vdekur dhe shumë të plagosur, shkruan mediat e huaja, përcjell Klan Kosova.

Dhuna në krahinën e Nangarhar ka shpërthyer në prag të zgjedhjeve.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë zyrtarisht askush, por është Grupi terrorist, ISIS që ka shkaktuar maskara të ngjashme për të cilat ka marrë përgjegjësinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme