Rusia akuzon Ukrainën për vrasje dhe plagosje të civilëve të saj

Prishtinë | 01 Maj 2022 | 10:34 | Nga Ekonomia Online

Rusia ka akuzuar Ukrainën për vrasjen dhe plagosjen e civilëve të saj gjatë bombardimeve në rajonin jugor të Kherson.

Agjencia ruse e lajmeve RIA ka ka thënë se Ministria e Mbrojtjes e Moskës pretendoi se forcat e Ukrainës kishin bombarduar një shkollë, kopsht fëmijësh dhe varreza në fshatrat Kyselivka dhe Shyroka Balka, raporton Sky Neës.

Mirëpo, Ukraina nuk i është përgjigjur ende këtij raporti dhe këtyre akuzave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme