Sadik Khan e krahason Donald Trumpin me një 11 vjeçar

Prishtinë | 05 Qer 2019 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Sadik Khan ka reaguar ndaj Donald Trumpit duke e quajtur atë një “11 vjeçar”.

Kryebashkiaku i Londrës gjothashtu tha se nuk ndjehet i ofenduar nga postimet e presidentit amerikan në rrjetin social Twitter ku ai e kishte quajtur Sadik Khanin një humbës.

“Kjo është një lloj sjellje që do e prisja nga një 11 vjeçar. Por i takon atij të zgjedhë se si do sillet”, tha Khan për CNN.

“Nuk është sjellje e imja që të përgjgjem në këtë mënyrë. Unë mendoj se është poshtë nvielit tim të bëjë sjellje fëmijërore”

Jeremy Coryn ka dalur në mbrojtje të kryebashkiakut të Londrës. Ai akuzoi Trumpin se ka ndjenja të urrejtjes.

Rreth 30 mijë persona morrën pjesë dje në një protestë kundër presidentit amerikan në Londër.

Trump kishte refuzuar një takim me 70 vjeçarin Corbyn duke e quajtur atë si një njeri që sjell energji negative.

Trump dhe Khan kanë një histori të kritikave ndaj njëri tjetrit që nga viti 2017.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme