Sekretari i shtetit amerikan Mike Pompeo do të shkojë në Rusi

Prishtinë | 10 Maj 2019 | 14:50 | Nga Ekonomia Online

Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, pritet të shkojë në Russi, ai aty do të qëndrojë nga 12 deri më 14 maj.

Departamenti amerikan i shtetit tha se se Pompeo do të takohet me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme, Sergeri Lavrov.

Sipas Reuters, ata do të diskutojnë për gamën e plotë të sfidave dypalëshe dhe atyre shumëpalëshe,

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme