ShBA: Demokratët udhëheqin ndaj Republikanëve

Prishtinë | 04 Nën 2018 | 10:41 | Nga Ekonomia Online

Kandidatët e Dhomës Demokratike janë duke udhëhequr ndaj republikanëve 52 me 44 për qind të votave.

Kështu rezulton sondazhi i parakohshëm i ABC News dhe Washington Post ndërsa është theksuar se papëlqyeshmëria e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump si dhe një hendek i gjerë në mosbesim për të trajtuar kujdesin shëndetësor, kanë bërë që demokratet të kryesojnë në kërkim të kontrollit të Kongresit Amerikan.

Sipas tyre kjo po ndodh në një avantazh edhe më të ngusht se sa kulmi i rezultatetve të verës, njofton Klan Kosova.

Udhëheqja e demokratëve është ngushtuar për 14 pikë përqindjeje në gusht dhe 13 pikë në tetor deri tani 8 pikë, njofton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme