ShBA-ja shënon rekord vdekjesh nga Coronavirusi, 1 mijë e 736 viktima për një ditë

Prishtinë | 08 Pri 2020 | 10:15 | Nga Ekonomia Online

Rekord të zi ka shënuar SHBA-ja të marten, pasi 1 mijë e 736 persona, si asnjë herë më parë, humbën jetën prej COVID-19.

Tashmë numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi në SHBA ka shkuar në 12 mijë e 722, teksa të infektuarit kanë kapur 400 mijë.

Në një konferencë për shtyp presidenti Donald Trump mendoi se ky është piku i vdekjeve dhe të infektuarve për SHBA. Ndërkohë vetëm Nju Jorku, që është tashmë pika e nxehtë jo vetëm e SHBA por dhe e botës, shënoi 731 viktima.

Gjithsesi kjo shifër pritet të rritet pasi disa shtete në SHBA nuk kanë përditësuar ende të dhënat/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme